Neighborhood Sports
(512)257-7529
2000 Windy Terrace, Cedar Park, TX, 78613

Today's Games
8:00 AM - 410-Philadelphia-Paul Nelson v 405-Denver-Aaron Hewes
8:00 AM - 408-Los Angeles-Toby Roberts v 402-Chicago-Greg Van Wyk
8:00 AM - 406-Portland-Evan Pritchard v 403-Columbus-Jake Woehr
8:00 AM - 708-Los Angeles-Steve Noynaert v 703-Columbus-Tammy Bogle
8:00 AM - 803-Celtic-Mir Azam v 809-Inter Milan-Jason Garner
8:00 AM - BEARS - Loya Jr. v BRONCOS - Mulford
8:00 AM - COWBOYS - Joy v SEAHAWKS - Jewell
8:00 AM - SAINTS - Turner v COWBOYS - Barbara
8:00 AM - 404-Dallas-John Krueger v 407-Kansas City-Celso Reyes
8:00 AM - 702-Chicago-RP Greg Weston v 706-Houston-Todd Spears
8:00 AM - 705-Denver-Chip Silvertooth v 701-Boston-Jay Defoore
8:00 AM - 707-Kansas City-Tony Porter v 704-Dallas-Garth Fruge
9:00 AM - 505-Club America-Jeff Titus v 516-South Flumenense-Andrew Curtis-Wellings
9:00 AM - 507-Paris-Keith Cansler v 518-South Madrid-Mac Duson
9:00 AM - 502-Barcelona-Ainsley King v 512-North Madrid-Brant Winterbottom
9:00 AM - 813-Munich-Celso Reyes v 801-Arsenal-Mark Regier
9:00 AM - 804-United-Galan Manske v 806-Dortmund-Marx Johnson
9:00 AM - BENGALS - Smith v EAGLES - Burnett
9:00 AM - COWBOYS - LCA #2 v CHARGERS - Frye
9:00 AM - RAMS - Allison v RAIDERS - Novarro
9:00 AM - K Patriots TBD v K Bears Olson
9:00 AM - K Falcons Jones v K Cowboys Newell
9:00 AM - 409-New York City-RP Sara Hazard v 401-Boston-RP Samantha Conkey
9:00 AM - 807-Flumenense-Jay Defoore v 814-Liverpool-RPCC Darren Halla
9:00 AM - Patriots (Toren) v Panthers (Hills / Anderson)
9:00 AM - Cowboys (Reid) v Texans (Montgomery)
9:00 AM - COWBOYS - Reierson v COWBOYS - Nichol
9:00 AM - BRONCOS - Nelson v COWBOYS - Post
9:00 AM - COWBOYS - Hancock v JAGUARS - Yost
9:00 AM - K Falcons Gallagher v K Patriots Smit
9:00 AM - K Saints Paegle v K Saints Gold Feller
9:00 AM - K Seahawks Barsun v K Buccaneers McAden
9:00 AM - K Steelers Leandra v K Chargers Morton
9:00 AM - P PK/K RAIDERS - Garcia v G PK/K BRONCOS - McLaughlin
9:00 AM - P 1/2 FALCONS - Beutler v P 1/2 COWBOYS - Egger
9:00 AM - G PK/K FALCONS - Hyatt v RV PK/K COWBOYS - Murphy
9:00 AM - RR PK/K PATRIOTS - Wallace v RV PK/K BRONCOS - Davis
9:00 AM - 1/2 RV FALCONS - Chapa v 1/2 RV RAVENS - Snoga
9:00 AM - G PK/K STEELERS - Bowden v RV PK/K PANTHERS - Rohlack
9:00 AM - G 3/4 CARDINALS - Richarte v G 3/4 BRONCOS - Castro
9:00 AM - G 1/2 FALCONS - Lyons v G 1/2 TEXANS - Fleming
9:00 AM - 802-Chelsea-Deepak Suthar v 808-Forza Milan-Ed Vega
9:00 AM - 805-Paris-Greg Bried v 812-Madrid-Chris Runhaar
10:00 AM - 509-Inter Milan-Ann Hawley v 517-South LIverpool-Amanda Hodges
10:00 AM - 513-Munich-Paul Carter v 501-Arsenal-Scott Studzinski
10:00 AM - 506-Dortmund-Michael Mailhot v 508-Forza Milan-Sabah Ali
10:00 AM - 907-USA-Marx Johnson v 905-Spain-Marx Johnson
10:00 AM - 904-Russia-Galan Manske v 901-Japan-Rick Woltenberg
10:00 AM - FALCONS - Garcia v CHARGERS - McNutt
10:00 AM - STEELERS - Edwards v SEAHAWKS - Eskew
10:00 AM - STEELERS - Cotropia v BUCCANEERS - Westman
10:00 AM - 5/6 Falcons Weinheimer v 5/6 Texans Marburger
10:00 AM - 5/6 Broncos Larsen v 5/6 Broncos Payne
10:00 AM - 504-Chelsea-RP Nicholas Walker v 510-Juve-Gui Vieiro
10:00 AM - 811-Club America-Zia Islam v 815-Barcelona-RP Liang Xu
10:00 AM - Patriots (Goldberg) v Cowboys (Katz)
10:00 AM - Texans (Fietz) v Broncos (Hernandez)
10:00 AM - Cowboys (Cox) v Falcons (Graham)
10:00 AM - BUCCANEERS - Cousins v JAGUARS - Hurley
10:00 AM - BRONCOS - Nelson v BUCCANEERS - Mayes
10:00 AM - DOLPHINS - Nitcholas v BRONCOS - Hemby
10:00 AM - K Panthers Bailiff v K Cowboys Brosie
10:00 AM - 1/2 Panthers Cockrell v 1/2 Eagles Michaelian
10:00 AM - 1/2 Bears Helal v 1/2 Cardinals Carey
10:00 AM - 1/2 Giants Fey v 1/2 Lions Pope
10:00 AM - U6 Cowboys v U6 Falcons
10:00 AM - U6 Texans v U6 Bears
10:00 AM - P 1/2 TEXANS - Vela v P 1/2 BRONCOS - Gaston
10:00 AM - P 1/2 PATRIOTS - Lowrey v P 1/2 RAMS - Urbanek
10:00 AM - 1/2 RR COWBOYS - Hughes v 1/2 RR RAIDERS - Bennetts
10:00 AM - RR 3/4 CHIEFS - Cormier v RR 3/4 BRONCOS - Mossman
10:00 AM - G 1/2 PATRIOTS - Bratton v G 1/2 COWBOYS - Tomlin
10:00 AM - G 1/2 RAIDERS - Edison v G 1/2 TEXANS - Fleming
10:00 AM - G 3/4 RAVENS - Aguirre v G 3/4 SEAHAWKS - Guerrero
10:00 AM - 810-Juve-Matt Cochran v 803-Celtic-Mir Azam
10:00 AM - 757-Washington D.C.- Connor Logeman v 754-Seattle-Ronda Blacksher
11:00 AM - 620 - West Germany - Nathan Hodges v 602-North Belgium-Josh Yates
11:00 AM - 610 - North Mexico-John Hayes v 612-Russia-John Krueger
11:00 AM - 605-East Germany-Keith Perry v 621-South Holland-Paul Nelson
11:00 AM - 906-Uruguay-David Robison v 902-Mexico-Claudio Fayad
11:00 AM - 908-Belgium-Brent McGrath v 903-Portugal-Hubie Handing
11:00 AM - GIANTS - Joseph v COWBOYS - Edwards
11:00 AM - PATRIOTS - Hollas v CARDINALS - Schaefer
11:00 AM - BRONCOS - Riverra v CHARGERS - Frye/Brazzell
11:00 AM - 5/6 Steelers BLACK Manske v 5/6 Bears Swanson
11:00 AM - 5/6 49'ers Jee v 5/6 Patriots Oehring
11:00 AM - 514-North Flumenense-Sean Crowley v 503-Celtic-RP Mindi Metzler
11:00 AM - 755-Toronto-RP Shawn Katz v 751-Philadelphia-Chad Burns
11:00 AM - Patriots (Hemmi) v Falcons (Vasquez)
11:00 AM - Panthers (Pons) v Cowboys (StLouis)
11:00 AM - Broncos (Hernandez) v Texans (Tso)
11:00 AM - RAIDERS - Cousins v BRONCOS - DeBlanc
11:00 AM - RAIDERS - Avery v SEAHAWKS - Tymony
11:00 AM - 1/2 Oakland Kipfer v 1/2 Atlanta Rodriguez
11:00 AM - 1/2 Packers Long v 1/2 Buccaneers Keenan
11:00 AM - 1/2 Ravens Williams v 1/2 Broncos Froelich
11:00 AM - 1/2 Colts Wallace v 1/2 Cowboys Feller
11:00 AM - 8U Texans v 8U Cowboys
11:00 AM - 8U Panthers v 8U Dolphins
11:00 AM - 8U Steelers v 8U Falcons
11:00 AM - P 3/4 COWBOYS - Silva v P 3/4 PATRIOTS - Shelby
11:00 AM - P 3/4 FALCONS - Powers v P 3/4 TEXANS - Rowe
11:00 AM - 1/2 RV TEXANS - Medulan v 1/2 RR PATRIOTS - Ojeda
11:00 AM - RR 3/4 RAIDERS - Zuniga v RV 3/4 TEXANS - Chrisley
11:00 AM - RR 3/4 PACKERS - Jagodzinski v RV 3/4 FALCONS - Rey
11:00 AM - G 3/4 TEXANS - Johnson v G 3/4 COWBOYS - Bergeson
11:00 AM - G 5/6 TEXANS - Bass v G 5/6 PATRIOTS - Torrez
11:00 AM - G 3/4 RAIDERS - Walker v G 3/4 FALCONS - Cooper
11:00 AM - 756-Vancouver-Engels + Cullen v 752-Portland-Phil Dorr
11:00 AM - 863-Madrid-John + Evan Vaughan v 851-United-Zia Islam
12:00 PM - 618-South Brazil-Corey Cooper v 604-North England-Ryan O'Toole
12:00 PM - 611-Italy-David "Justin" Ramsey v 615-USA North-Doug Burkott
12:00 PM - 606-North Holland-Russ Browder v 616-South Argentina-Todd Huey
12:00 PM - 859-Forza Milan-Bryan Wirth v 862-Liverpool-Sheppard + Miltonberger
12:00 PM - 953-Brazil-Zac Seewald v 951-Argentina-Ryan Cochran
12:00 PM - FALCONS - Vaughan v PATRIOTS - Rousey
12:00 PM - GIANTS - Linker v FALCONS - Alaniz
12:00 PM - CARDINALS - Schaefer v COWBOYS - Robertson
12:00 PM - 5/6 Raiders Bauman v 5/6 Saints Cudzilo
12:00 PM - 5/6 Cowboys Francis v 5/6 Packers Fitzpatrick
12:00 PM - 511-North Liverpool-James Molloy v 515-United-RPCC Aubrey Brisendine
12:00 PM - 757-Washington D.C.- Connor Logeman v 753-San Jose-RPGH Matt Duggan
12:00 PM - Falcons (Willie) v Patriots (Wymore)
12:00 PM - Packers (Ashby) v Chargers (Garofalo)
12:00 PM - Steelers (Moss) v Raiders (Patton)
12:00 PM - Raiders (Dharwadker) v Texans (Shelton)
12:00 PM - 1/2 Patriots Smit v 1/2 Miami Sacchetti
12:00 PM - 1/2 Los Angeles Cieslar v 1/2 Saints Mentel
12:00 PM - 3/4 Seahawks Childers v 3/4 Cardinals Sauceda
12:00 PM - 3/4 Bears Bagby v 3/4 Saints Bucklin
12:00 PM - P 5/6 RAIDERS - Dworaczyk v P 5/6 FALCONS - Allen
12:00 PM - P 5/6 TEXANS - Branecky v P 5/6 PATRIOTS - Lowrey
12:00 PM - RR 5/6 RAIDERS - Wright v RR 5/6 COWBOYS - Clifton
12:00 PM - RV 5/6 CHIEFS - King v RR 5/6 STEELERS - Short
12:00 PM - RV 3/4 PATRIOTS - Seawood v RR 3/4 COWBOYS - Barry
12:00 PM - G 3/4 CHIEFS - Huerta v G 3/4 PACKERS - Rives
12:00 PM - G 5/6 CARDINALS - Rechtfertig v G 5/6 PATRIOTS - Torrez
12:00 PM - G 5/6 COWBOYS - Clemons v G 5/6 FALCONS - West
12:00 PM - 857-Arsenal-Keith Cansler v 860-Inter Milan-Brian Donnellan
12:00 PM - 853-Barcelona-Rolf Snyder v 856-Club America-Tom Wala
1:00 PM - 954-England-Kartik Akkihal v 956-Holland-Deepak Suthar
1:00 PM - 3/4 Falcons Broz v 3/4 Saints Speece
1:00 PM - 3/4 Patriots Greenburg v 3/4 Texans Phillips
1:00 PM - 608-Portugal-RP Mindi Metzler v 617-South Belgium-Jason Sheppard
1:00 PM - 861-Juve-RP Brian Goclan v 864-Munich-David Breining
1:00 PM - Cowboys (Glowacz) v Raiders (Dharwadker)
1:00 PM - 3/4 Texans Johnson v 3/4 Giants Clark
1:00 PM - 3/4 Redskins Simpson v 3/4 Titans Ornelas
1:00 PM - 3/4 Bills Sacco v 3/4 Ravens DeLuna
1:00 PM - 3/4 Eagles Thompson v 3/4 Broncos Mcbrearty
1:00 PM - P 5/6 COWBOYS - Davis v P 5/6 BRONCOS - Luke
1:00 PM - RV 5/6 FALCONS - Heintze v RV 5/6 SAINTS - Ruppert
1:00 PM - RV 5/6 PANTHERS - King v RR 5/6 PATRIOTS - Heer
1:00 PM - RR 5/6 TEXANS - McLeod v RV 5/6 RAVENS - Duran
1:00 PM - G 3/4 FALCONS - Cooper v G 3/4 COWBOYS - Bergeson
1:00 PM - CP Texans Hughes v G 7/9 PATRIOTS - Torrez
1:00 PM - G 5/6 STEELERS - Wilburn v G 5/6 CARDINALS - Rechtfertig
1:30 PM - 10U Broncos v 10U Giants
1:30 PM - 10U Raiders v 10U Texans
1:30 PM - 10U Cowboys v 10U Dolphins
2:00 PM - 3/4 Bengals Zinda v 3/4 Steelers Winterbottom
2:00 PM - 3/4 Raiders Soon v 3/4 Cowboys Halfmann
2:00 PM - 609-Japan-RPGH Bryan Ritter v 614-Uruguay-Don + Karen Cannon
2:00 PM - 852-Dortmund-Roberta Orris v 854-Celtic-RPGH Shawn Rebtoy
2:00 PM - 3/4 Raiders Gilley v 3/4 Panthers Jolly
2:00 PM - 3/4 Chiefs Montoya v 3/4 Steelers Thiel
2:00 PM - 3/4 Colts Duran v 3/4 Falcons Schneider
2:00 PM - 3/4 Cowboys Travis v 3/4 Buccaneers Ratcliff
2:00 PM - RR 5/6 COWBOYS - Clifton v RV 5/6 FALCONS - Heintze
2:00 PM - RR 3/4 STEELERS - Walton v RV 3/4 RAVENS - Duran
2:00 PM - RV 7/9 STEELERS - Chrisley v SR Chiefs Munoz
2:00 PM - G 5/6 RAIDERS - Day v G 5/6 COWBOYS - Clemons
2:00 PM - G 1/2 RAIDERS - Edison v G 1/2 PATRIOTS - Bratton
2:30 PM - 14U Ravens v 14U Panthers
2:30 PM - 14U Cowboys v 14U Bears
3:00 PM - Round Rock HS Dragons v 7th-9th Steelers GOLD
3:00 PM - 1/2 Panthers Rentz v 1/2 Saints Bernard
3:00 PM - 1/2 Cowboys Dimanoff v 1/2 Seahawks Weiseman
3:00 PM - 613-Spain-RP Lisa Koren v 601-North Argentina-RP Jeffrey Simmons
3:00 PM - 855-Chelsea-RP John Gillis v 858-Flumenense-Andy VanLeeuwen
3:00 PM - 3/4 Patriots Smit v 3/4 Lions Passe
3:00 PM - 3/4 Steelers BLK Welton v 3/4 Chargers Hand
3:00 PM - 5/6 Eagles Honohan v 5/6 Steelers Pecci
3:00 PM - 5/6 Los Angeles Cieslar v 5/6 Cowboys Soto
3:00 PM - RR 7/9 COWBOYS - Black v P 7/9 BRONCOS - Garcia
4:00 PM - Vandegrift HS Vipers v Stony Point HS Tigers
4:00 PM - 1/2 Raiders Winterton v 1/2 Patriots Benavidez
4:00 PM - 1/2 Dolphins Sanders v 1/2 Lions Sweeney
4:00 PM - 603-North Brazil-David Leavell v 622-Ireland-RP Clint Hawkins
4:00 PM - 952-Belgium-Mark Boothe v 955-Germany-RP Liang Xu
4:00 PM - 5/6 Vikings Woodcock v 5/6 Falcons Lindley
4:00 PM - 5/6 Broncos Morris v 5/6 Raiders Barasch
4:00 PM - 5/6 Saints Taubert v 5/6 Texans Aragon
4:00 PM - 5/6 Buccaneers Earthman v 5/6 Seahawks Barsun
5:00 PM - SR Steelers GOLD Manske v CP Cowboys Cothern
5:00 PM - 1/2 Broncos Clinkenbeard v 1/2 Cardinals Marek
5:00 PM - 1/2 Texans Conkey v 1/2 Falcons Jefferson
5:00 PM - 607-Northern Ireland-RP Erin Koval v 619 - South England - Tom Watson
5:00 PM - CP Browns Aten v CP Seahawks Moore

Leagues
CP/L 3/4 Spring NFL Flag
5/6th Divison 7on7 Football - Monday Scrimmages
7th/9th Spring 2017 NFL Flag
Cedar Park Soccer 10/12 boys Spring 2017
Cedar Park Soccer 10/12 girls Spring 2017
Cedar Park Soccer 4/5s Spring 2017
Cedar Park Soccer 6/7s Spring 2017
Cedar Park Soccer 8/9s Spring 2017
CP/L 1/2 Spring NFL Flag
CP/L 5/6 Spring NFL Flag
CP/L K Spring NFL Flag
G 1st/2nd Grade Spring 2017 NFL Flag
G 3rd/4th Grade Spring 2017 NFL Flag
G 5th/6th Grade Spring 2017 NFL Flag
G/P/RV/RR Pre-K/K Spring 2017 NFL Flag
HV/FM 1st/2nd Grade NFL Flag Football
HV/FM 3rd/4th Grade NFL 5v5 Flag - AFC
HV/FM 3rd/4th Grade NFL 5v5 Flag - NFC
HV/FM 5/6th Divison 7on7 Football - Monday Nights
HV/FM 5th/6th Grade NFL 5v5 Flag - AFC
HV/FM 5th/6th Grade NFL 5v5 Flag - NFC
HV/FM 5th/6th Grade NFL 7v7 Flag
HV/FM 7th/8th Grade NFL 7v7 Flag
HV/FM High School Divison NFL 7v7 Flag
HV/FM PreK/K Grade NFL Flag Football
NS High School Girls Flag Football Spring 2017
NW San Antonio 11-14 Yr Old Spring 2017
NW San Antonio 4-6 Yr Old Spring 2017
NW San Antonio 7-8 Yr Old Spring 2017
NW San Antonio 9-10 Yr Old Spring 2017
Pville 1st/2nd Grade Spring 2017 NFL Flag
Pville 3rd/4th Grade Spring 2017 NFL Flag
Pville 5th/6th Grade Spring 2017 NFL Flag
RRW / RV 1st/2nd Grade Spring 2017 NFL Flag
RRW / RV 3rd/4th Grade Spring 2017 NFL Flag
RRW / RV 5th/6th Grade Spring 2017 NFL Flag
SR 1/2 Spring NFL Flag
SR 3/4 Spring NFL Flag
SR 5/6 Spring NFL Flag
SR K Spring NFL Flag
Steiner Ranch + River Place Soccer Fives Spring 17
Steiner Ranch + River Place Soccer Fours Spring 17
Steiner Ranch + River Place Soccer Sixes Spring 17
Steiner Ranch + RiverPlace Soccer 7 Boys Spring 17
SteinerRanch+ RiverPlace Soccer 7 Girls Spring 17
SteinerRanch+RiverPlaceSoccer 10-12Boys Spring 17
SteinerRanch+RiverPlaceSoccer 10-12Girls Sprng 17
SteinerRanch+RiverPlaceSoccer 8-9 Boys Spring 2017
SteinerRanch+RiverPlaceSoccer 8-9Girls Spring 2017
SWA / Central NFL Flag Football 1/2 Spring 2017
SWA / Central NFL Flag Football 3/4 Spring 2017
SWA / Central NFL Flag Football PK/K Spring 2017
SWA NFL Flag Football 5/6 Spring 2017

SR Jr. NBA BASKETBALL REGISTRATION NOW OPEN!
10/18/2012 3:19 PM
Steiner Ranch Jr. NBA Winter Basketball League for Boys & Girls in grades 1st - 8th
 
League Locations:
Canyon Ridge Middle School & Four Points Middle School
Season:  Games are played on Sundays 12pm - 6pm, January 13, 2013 - March 3, 2013
Divisions:
Boys - 1/2 grade, 3/4 grade, 5/6 grade, 7/8 grade
Girls - 1/2 grade, 3/4 grade, 5/6 grade
Regular registration runs through November 26, 2012.  Late fee of $20 after November 26.
Register On-line now at www.neighborhoodsports.us
Paper Registration Form:  http://www.neighborhoodsports.us/Forms/tabid/132/Default.aspx
 


Jr. NBA BASKETBALL REGISTRATION NOW OPEN!
10/18/2012 3:13 PM
Jr. NBA Winter Basketball League for Boys & Girls in grades 1st - 8th
League Locations:
Cedar Park: Cedar Park Middle School & Artie Henry Middle School
Central Austin: Hyde Park Quarries
SW Austin: Small Middle School & Gorzycki Middle School
Round Rock/Pflugerville: Stony Point High School
Season:  Games are played on Saturdays 9am - 5pm, January 12, 2013 - March 2, 2013l
Divisions:
Boys - 1/2 grade, 3/4 grade, 5/6 grade, 7/8 grade
Girls - 1/2 grade, 3/4 grade, 5/6 grade
Regular registration runs through November 26, 2012.  Late fee of $20 after November 26.
Register On-line now at www.neighborhoodsports.us
Paper Registration Form:  http://www.neighborhoodsports.us/Forms/tabid/132/Default.aspx


WINTER NFL FLAG SIGN UP SW AUSTIN / WESTLAKE
10/18/2012 2:55 PM
NFL Flag Football Winter League registration is now open at www.neighborhoodsports.us
Paper Registration Form:  http://www.neighborhoodsports.us/Forms/tabid/132/Default.aspx
SW Austin & Westlake Winter NFL Flag League Games are played at St. Gabriel's Catholic School Football Field
Season: Games are played on Sunday afternoons 1pm - 6pm, January 6, 2013 - February 17, 2013
Divisions:
Boys/Co-ed - PreK/Kinder, 1/2 grade, 3/4 grade, 5/6 grade, 7/8 grade
Girls - Ages 8-11, 12-14
Registration ends December 1, 2012



©2008 EZFacility.com