Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, March 11, 2012
<
March 2012
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
U-11/12 Boys Futsal
LFC Rangers
3 - (Forfeit) 0
Loudoun Black 1
Complete
Hoops The Right Way Court 5
U-10/11 Girls Red Futsal
ASC Jaguars Gold
1 - 2
VYS Pride Silver
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-9 Girls
Herndon Hurricanes Black
(Forfeit) 0 - 3
VYS Fury Black
Complete
Field 1
U-14 Girls White
X-Treme United
9 - 0
Loudoun 97G White
Complete
Field 2
U-12/13 Girls Futsal
VYS Patriots Red B
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
LFC Tornado Blue
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-10/11 Girls White Futsal
VYS U10G Pride Red
6 - 7
VYS U10 Pride Black
Complete
Hoops The Right Way Court 5
U-10/11 Girls White Futsal
Ashburn Sparks
(Forfeit) 0 - 3
VYS Freedom White
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-12/U-13 Boys
Chantilly Thunder
11 - 2
Reston 98 City
Complete
Field 3
U-10/11 Boys
Herndon Premier Black
10 - 0
Tornadoes
Complete
Field 1
U-15/16 Girls
Reston Shock
3 - 7
GRFL 95 Fusion
Complete
Field 2
U-11/12 Girls White Futsal
3. VYS Patriots Silver D
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
2. Herndon Attack
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-12/13 Girls Futsal
LFC Tornado Blue
2 - 7
Reston Blaze
Complete
Hoops The Right Way Court 5
U-10 Boys Futsal
Great Falls Milan
4 - 3
LMVSC '01 Red
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-13/14 Boys
Kickers
11 - 4
Chantilly United
Complete
Field 3
U-11/12 Boys Red
SYA Cardinals
6 - 7
VYS FC Elite Silver
Complete
Field 1
U-10 Girls
CHAN Diamonds
4 - 3
Herndon Hooligans
Complete
Field 2
U-10/11 Girls White Futsal
VYS Freedom Silver
6 - 4
Sterling FC Orange
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-11/12 Girls White Futsal
2. Herndon Attack
3 - (Forfeit) 0
4. SYC Lions Purple Team 2
Complete
Hoops The Right Way Court 5
U-10 Boys Futsal
LMVSC '01 Red
6 - 11
LMVSC '01 White
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-09/U-10 Boys
LOUD 01B White
18 - 1
Wolves
Complete
Field 3
U-15 Girls White
LMVSC Patriots Red
8 - 4
CSC Inferno
Complete
Field 1
U-10 Girls
ODFC SR United
1 - 2
Herndon Hooligans
Complete
Field 2
U-14/15 Girls Futsal
Great Falls Heat
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
VYS Strikers
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-14/15 Girls Futsal
ODFC Revolution
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
VYS Strikers Red
Complete
Hoops The Right Way Court 5
U-11/12 Girls White Futsal
1. VYS Freedom Red
3 - 0
5. VYS Patriots White C
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-09/U-10 Boys
Sporting LC
22 - 0
CHAN Avalanche
Complete
Field 3
U-11 Girls
Sterling FC Elite 00
11 - 1
SYA Cardinals Black 00
Complete
Field 1
HS Boys
Loudoun Extreme White
2 - 21
Ashburn Warriors
Complete
Field 2
U-14/15 Girls Futsal
VYS Strikers
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
VYS Strikers Black
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-14/15 Girls Futsal
FYPC Wildcats Gold
6 - 7
P Falls Frosh
Complete
Hoops The Right Way Court 5
HS Girls Futsal
Burke Apex A
7 - 6
Burke Apex B
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-13 Boys
VYS Eagles White
6 - 9
Loud 98B White #1
Complete
Field 3
U-11/12 Boys White
Loudoun 99B White
5 - 1
Quicksilver
Complete
Field 1
U-13 Girls Red
Jr. Majestics 98 Blue B
1 - 6
Herndon Phoenix
Complete
Field 2
U-11/12 Girls Red Futsal
Ashburn Sparks
3 - (Forfeit) 0
MCLN MPS Real Silver
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-12/13 Girls Futsal
VYS Patriots Black A
3 - (Forfeit) 0
Loudoun 99 Red
Complete
Hoops The Right Way Court 5
HS Girls Futsal
Burke Apex B
(Forfeit) 0 - 3
Reston Fireballs
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-13 Boys
Loud 98B White #1
7 - 2
SYA Red Devils
Complete
Field 3
U-13 Boys
Blackhawks 2
6 - 1
LFC 98 Super Strikers
Complete
Field 1
U-09/U-10 Boys
LFC Firecrackers
9 - 0
Dragons
Complete
Field 2
U-10 Boys Futsal
Loudoun 01B Red
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
Loudoun 01B Black
Complete
Hoops The Right Way Court 4
U-9 Boys Futsal
Great Falls Gunners 1
6 - 4
LOUD 02B White Hornets
Complete
Hoops The Right Way Court 5
U-9 Girls Futsal
Vienna Fury White
5 - 1
Wildcats
Complete
Hoops The Right Way Court 6
U-9 Boys
Geckos - Red
13 - 0
Fairfax United
Complete
Field 3
U-11/12 Boys White
Chantilly Raptors
6 - 4
McLean Hotspur Gold
Complete
Field 1
U-13 Girls Red
Reston Elite 98
7 - 1
Loudoun 98G Black
Complete
Field 2
U-15 Girls Red
Loudoun 97G Silver
2 - 8
LFC Raiders
Complete
Field 3
U-11/12 Boys Red
Loudoun 99B Silver
8 - 10
Vienna FC Elite Black
Complete
Field 1
U-13 Girls Red
Loudoun 98G Black
6 - 7
Phoenix B
Complete
Field 2
Inline Hockey League BRONZE
Shock and Awe
1 - 3
Silver Bullets
Complete
Hockey Rink
U-12 Boys
Loudoun 99B Green
2 - 10
SYSA Vipers
Complete
Field 3
U-16 Girls
Alexandria Freedom
11 - 8
McLean Fury Gold
Complete
Field 1
U-12 Girls
Chantilly Shock
(Forfeit) 0 - 3
HYS Calypso
Complete
Field 2
Inline Hockey League SILVER SOUTH
Prestige
9 - 2
Trailside
Complete
Hockey Rink
U-13 Girls Green
MYS Spirit
(Forfeit) 0 - 3
Reston Blaze
Complete
Field 3
HS Boys
SYA Revolution 1
8 - 3
Ashburn Warriors
Complete
Field 1
U-12 Girls
ASC Elite '99
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
Loudoun 00G Red
Complete
Field 2
Inline Hockey League SILVER SOUTH
Puck Ewes
13 - 3
Cosby Sweaters
Complete
Hockey Rink
HS Boys
TAFC Team America 94 Red
8 - 3
Wolverines A
Complete
Field 3
HS Girls White
Herndon Magic
5 - 10
Reston Nightmares
Complete
Field 1
U-13/14 Girls
Loudoun 97G Black II
3 - 6
VSA Heat 98G Gold
Complete
Field 2
Inline Hockey League SILVER SOUTH
Shockers
3 - 9
Red Army
Complete
Hockey Rink
Sunday Men's Division 3A
Serbia
10 - 14
Benchwarmers
Complete
Field 3
Sunday Men's Division 3A
Hardly Athletic FC
7 - 13
Duke Dawgs
Complete
Field 1
Valdivia
Sunday Men's Division 3A
Manchester United
7 - 8
The Big Green
Complete
Field 2
Inline Hockey League BRONZE
The Old Brogue
7 - 4
Whiskey Warriors
Complete
Hockey Rink
Sunday Men's Over-30 A
Mideast United
11 - 4
PARS
Complete
Field 3
Sunday Men's Over-30 A
ACU Lions
9 - 5
Easy Balls
Complete
Field 1
Valdivia
Sunday Men's Over-30 A
Atlas Lions
(Forfeit) 0 - 3
Ashburn United
Complete
Field 2
Sunday Men's Division 3C
The Expendables
7 - 9
New Free Agents
Complete
Field 3
Sunday Men's Division 3C
Atlas United
4 - 21
Long Shots
Complete
Field 1
Valdivia
Sunday Men's Division 3C
Random FC
6 - 10
RCC
Complete
Field 2
Inline Hockey League BRONZE
Labatt Blues
6 - 2
Mad Dads
Complete
Hockey Rink
Sunday Men's Over-30 C
Los Chicos
7 - 7
LGMC
Complete
Field 3
Sunday Men's Over-30 C
New Individual Team
10 - 12
IR USA
Complete
Field 1
Valdivia
Sunday Men's Over-30 C
New Moon and Star
19 - 3
Red Eyes
Complete
Field 2
Inline Hockey League BRONZE
Grenades
7 - 6 OT
Jets
Complete
Hockey Rink
Sunday Women's Over-30 West
Green Day
12 - 3
Goal Diggers
Complete
Field 3
Sunday Women's Over-30 West
On The Run
1 - 12
USA
Complete
Field 1
Valdivia
Sunday Women's Over-30 East
Rif Raf
11 - 4
Glory Days
Complete
Field 2
Inline Hockey League SILVER NORTH
Renegades
6 - 7
Team Hock(aloog)ey
Complete
Hockey Rink
Sunday Women's Over-30 East
Reds
7 - 5
Footloose
Complete
Field 3
Sunday Women's Over-30 East
Buzz Kill
6 - 7
Black Diamond
Complete
Field 1
Valdivia
Sunday Women's Over-30 West
Mud Hens United
2 - 8
Storm
Complete
Field 2
Inline Hockey League SILVER NORTH
Knights who say Ni
12 - 10
Top Shelf
Complete
Hockey Rink
Sunday Men's Over-30 B
Kickers
7 - 2
Slo-Mo
Complete
Field 3
Sunday Men's Over-30 B
Red Devils
2 - 11
Messi's Abuelos
Complete
Field 1
Martinez
Sunday Men's Over-30 B
Brutes
5 - 8
Motley Crew
Complete
Field 2
Sunday Men's Division 3B
Cell Block 4
6 - 15
Real Olympic
Complete
Field 3
Sunday Men's Division 3B
Magnet Jr.
13 - 11
AFG Kickers
Complete
Field 1
Martinez
Sunday Men's Division 3B
Espanyol FC
5 - 11
Mean Machine
Complete
Field 2
Calendar
<
March 2012
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7