Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, January 3, 2016
<
January 2016
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys SILVER
MFC Atlético Español
6 - 2
C.C. Force
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys SILVER
Ramos Football Club
8 - 2
Freedom Revolution
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U09 Boys
Tornados
4 - 2
Thunder-Benfica
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys SILVER
A3 Hammers
5 - 1
Arsenal SC
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys GOLD
FSC Rush
3 - 7
Maryland International
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys GOLD
ECSC
3 - 9
ASA Wolverines
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys GOLD
CSA
3 - 11
Baltimore Celtic Hooligans
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys SILVER
SAC Bull Sharks
6 - 2
Hustle Hounds
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys SILVER
Tidal Wave
5 - 1
Chelsea
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys SILVER
Pasadena Heat
4 - 0
Blue Thunder
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys GOLD
Dreamers Tigres
2 - 6
ECSC U10 Black
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys GOLD
Catonsville Cobras A
2 - 2
DAA Gators Green 2006
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys GOLD
The Eagles
2 - 4
CSA
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys SILVER
Chelsea F.C.
4 - 7
Davidsonville Gators
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 3rd div
Jigglypuffs
1 - 2
Nerherders
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div UNITED
Das Boot
1 - 6
West Penn United
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div EAGLES
Strictly Platonic
5 - 0
Columbia I.S.
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 3rd div
Vous Crew
9 - 4
Montauk Monsters
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 4th div UNITED
Baltimore FC
1 - 11
Smashers
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 2nd div
Over
6 - 5
Barcelona
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 2nd div
The Coaches
10 - 12
Unstoppable FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div EAGLES
tocarspa.com
6 - 4
Savage Spirit
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 3rd div
SWIC
2 - 5
TC Youth
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div EAGLES
Franks and Beans
1 - 6
Family Ties
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 2nd div
Green Hornets
2 - 6
Chelsea FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div EAGLES
Pink Panthers
6 - 4
Window Lickers
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 3rd div
Nakama
5 - 10
Mad Cow
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div UNITED
Java Jaguars
10 - 1
Triple B
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 2nd div
Blue Wings
5 - 8
Spartan FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div UNITED
Rice and Beans
9 - 7
Canines
Complete
Jessup Premier Field #2
Calendar
<
January 2016
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Events on Sunday, January 3, 2016
8:00 AM
2:00 PM
SDI Winter 1 Youth Sat/Sun League (Sat. 11/21 - Sun. 1/24)
SD1 Jessup Premier Field 1
8:00 AM
3:00 PM
SDI Winter 1 Youth Sat/Sun League (Sat. 11/21 - Sun. 1/24)
SD1 Jessup Premier Field 2
10:00 AM
3:00 PM
SDA Sunday Clinics Winter I (Ages: 3-11) (10AM-3PM)
SD1 Jessup 5v5 Field 3
12:00 PM
6:00 PM
SDII Winter 1 Youth Sat/Sun League (SAT 11/21-SUNDAY 1/24)
SD2 Harmans Premier Field 4
12:00 PM
5:00 PM
SDII Winter 1 Youth Sat/Sun League (SAT 11/21-SUNDAY 1/24)
SD2 Harmans Premier Field 5
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 4th Eagles
SD1 Jessup Premier Field 2
6:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 3rd div GOLD
SD2 Harmans Premier Field 4
6:00 PM
8:00 PM
SDII Sun Coed 4th EAGLES
SD2 Harmans Premier Field 5
8:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 1
8:00 PM
12:00 AM
SDII Sun Coed 3rd div SILVER
SD2 Harmans Premier Field 4
8:00 PM
12:00 AM
SDII Sun Coed 4th UNITED
SD2 Harmans Premier Field 5
9:00 PM
12:00 AM
SDI Sun Coed 4th United
SD1 Jessup Premier Field 2